• Grantový program Talenty Novej Európy

• Stredoeurópska nadácia a spoločnosť SLOVNAFT, a. s., dlhodobo podporujú výnimočné mladé talenty grantovým programom Talenty Novej Európy. Do programu sa zapájajú žiaci a študenti vo veku od 8 do 25 rokov, ktorí vynikajú v oblastiach vedy, umenia alebo športu. Odborná komisia a porota starostlivo hodnotí žiadosti, ktoré vyhovujú prísnym kritériám. Medzi víťazov v 14. ročníku sa v najbližších mesiacoch prerozdelia finančné granty na rozvoj talentu v celkovej hodnote 66 000 eur.

Spomedzi 59 najvýraznejších detí a mladých ľudí v oblasti športu, umenia a vedy bolo iba 6 z oblasti vedy. A práve vo vede sa tento rok podarilo získať grant nášmu žiakovi Adamovi Jurišovi (2. DA). Adama od malička zaujímali najmä súvislosti medzi jednotlivými prírodovednými predmetmi. Je dobre zakorenený nielen v oblasti chémie, fyziky ale i vo využívaní digitálnych technológií. Vďaka grantu by si chcel ešte viac rozšíriť znalosti a vedecké predpoklady a pretaviť ich aj do výsledkov v súťažiach.

Srdečne blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov v reprezentácii našej školy.

Mgr. Róbert Knap