• Prijímacie konanie, zverejňovanie výsledkov 2024/25

Gymnázium Jána Hollého v Trnave prijíma pre školský rok 2024/25

• do prvého ročníka osemročného vzdelávacieho programu - 26 žiakov
          • do prvého ročníka štvorročného vzdelávacieho programu - 56 žiakov,
          • do prvého ročníka päťročného vzdelávacieho programu - 56 žiakov.

Bližšie informácie o prijímacom konaní, termínoch a podmienkach sú uvedené v kritériách.

Zverejnenie výsledkov

Podľa § 68 novelizovaného zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov (od 1.9.2023) sa pri prijímaní postupuje:

• Riaditeľ SŠ zverejní na výveske školy a webovom sídle zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania (výsledkovú listinu) 17. mája 2024 (v čase od 0:00 do 23:59 hod.) Zoznam obsahuje poradie uchádzačov s vopred prideleným číselným kódom zoradených podľa celkového počtu bodov získaných pri prijímacom konaní, informáciu, či uchádzač vykonal prijímaciu skúšku úspešne alebo neúspešne, informáciu, či uchádzač bol prijatý alebo neprijatý.
          • Informácia o prijatí uchádzača uvedená vo výsledkovej listine sa považuje za rozhodnutie o prijatí a deň zverejnenia zoznamu sa považuje za deň doručenia rozhodnutia o prijatí.
          • Riaditeľ SŠ odošle neprijatému uchádzačovi rozhodnutie o neprijatí najneskôr 17. mája 2024. Rozhodnutia odosiela od 6. mája do 17. mája 2024 (najskôr po druhom termíne prijímacích skúšok). Proti rozhodnutiu riaditeľa strednej školy o neprijatí sa môže uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača odvolať v lehote do piatich dní odo dňa doručenia rozhodnutia.
          • Ak bol uchádzač prijatý na vzdelávanie v strednej škole, uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie najneskôr do troch pracovných dní, teda najneskôr do 22. mája 2024 (do 23:59 hod.).
          • Po doručení písomného potvrdenia (o nastúpení žiaka) riaditeľ strednej školy vyhotoví rozhodnutie o prijatí samostatne a odošle ho uchádzačovi do piatich pracovných dní od doručenia písomného potvrdenia.
          • Potvrdenie o nenastúpení žiaka na štúdium zasiela zákonný zástupca na ostatné stredné školy, na ktorých uchádzač konal prijímacie skúšky, ale už nemá záujem o štúdium.