• Olympiáda zo slovenského jazyka - Krajské kolo

     • Blahoželáme A. Šinkovej zo Sexty A  k 3. miestu, ktoré získala na Krajskom kole olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. 

     • Olympiáda v španielskom jazyku - Krajské kolo

     • Dňa 10. februára 2020 sa na našom Gymnáziu uskutočnilo Krajské kolo Olympiády v španielskom jazyku.

      Našu školu na súťaži reprezentovalo 6 žiakov. N. Strašiftáková, O. Gajdošíková, N. Hanečáková a T. Beluská získavali cenné skúsenosti. Z. Škodová a T. Bartošovičová vyhrali 1.miesto vo svojich kategóriách a postúpili do celoslovenského kola.

      Gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

      Mgr. Klimovská Monika

     • Vítame vás v Chill-out zóne GJH!

     • Tak sa nám podarilo po dlhých týždňoch ukončiť prácu na nových priestoroch GJH. Sme radi, že si môžete v novej zóne oddýchnuť, prečkať voľnú hodinu, či dlhú prestávku alebo sa len tak stretnúť a porozprávať sa s kamarátmi.

      Prosíme vás však o dodržiavanie všetkých pravidiel využívania zóny, hlavne o udržiavanie čistoty a nepremiestňovanie paliet. Zóna je nastavená tak, aby jej údržba bola čo najjednoduchšia aj pre pani upratovačku. Navyše by sme boli radi, keby tak ako vám, slúžila mnohým ďalším aj po vás.

      Veľké poďakovanie patrí Rade rodičov pri GJH, ktorá zónu z veľkej časti financovala, pánu školníkovi, ktorý nám pomáhal s vŕtaním, ako i pani hospodárke, ktorá nám venovala víkendy a pomáhala upratovať a čistiť farbami znečistený priestor. Najmä však ďakujeme našim žiakom, ktorí pridali ruku k dielu a neľutovali popoludnia a víkendy strávené pri práci na zóne. Toto sú oni:

      T. Grbálik, M. Vasiľko, S. Pavlovič /Oktáva A/, Ch. Kumorová a A. Hrivnáková /Kvinta A/, N. Ilenčíková, P. Oravcová, K. Rojkovičová, I. Gážiová, G. Vajsábel, L. Mihál, P. Schultzová, L. Brestovanská /2.A/, K. Izakovič, V. Krištof, M. Krajčovič, O. Poláková a K. Pichlerová /Septima A/.

      Poradie, v ktorom sme ďakovali, môžete ľubovoľne zameniť, bez nikoho z menovaných by naša zóna vzniknúť nemohla.

      Andrea Bánová

     • ❤️ Valentín ako ešte nikdy❤️

     • Piatok 14. februára pred prázdninami si mohol zbehnúť k bufetu každý, kto si okrem šmaku chcel vybaviť aj valentínsku fotku. Neodolala ani naša pani riaditeľka.

      Robíme, čo sa dá, aby život na našej škole bol lepším - preto Lepšie GJH

     • Olympiáda v anglickom jazyku - Krajské kolo

     • Sme hrdí, že môžeme zagratulovať nášmu študentovi, J. Bérešovi, ktorý na krajskom kole Olympiády z anglického jazyka získal v kategórii 1B 1. miesto!

      Slávka Sobotová

     • Študentský ples GJH - "On the red carpet"

     • Prípravy plesu sa začali už v októbri. Počas nasledujúcich troch mesiacov pracovala organizačná dvojica – Lucia Čapkovičová (2.B) a Petra Tomašovičová (5.E) na vytvorení nezabudnuteľného večera. Minuloročnú úspešnosť plesu potvrdil aj fakt, že lístky sa na ten tohtoročný vypredali v priebehu jedného dňa. Hostí večerom sprevádzal DJ Pepo. Za nádherné fotky ďakujeme Jakubovi Benkovi a Tomášovi Grbálikovi. O program sa postarali šikovné žiačky nášho gymnázia z tanečnej skupiny Street Beats Crew a na klavíri nám zahral Viliam Krištof. Súčasťou večera bolo aj vyhlásenie Oscara plesu, a to v troch kategóriách: TOP CHLAPEC – Samuel Mokošák, TOP DIEVČA – Zuzana Peková a v kategórii ABSOLÚTNY VÍŤAZ vyhrala Lucia Čapkovičová. Víťazom ešte raz gratulujeme! Po polnoci sa plesajúci tešili aj tombole. Tento rok sa dievčatám podarilo získať viac ako 50 vecných cien. Za tento nádherný večer im ďakujeme a do prípravy ďalšieho plesu im prajeme veľa entuziazmu a pevných nervov!

     • Olympiáda v nemeckom jazyku - Krajské kolo

     • Krajské kolo olympiády sa uskutočnilo 11. februára 2020 na Strednej športovej škole J. Herdu v Trnave. Našu školu úspešne reprezentovali:

      M. V. Jančovič: 2. miesto v kategórii 1B
      S. Vadovič: 2. miesto v kategórii 2B
      S. Pavlovič: 1. miesto v kategórii 2C

       

      S. Pavlovič postúpil do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať 22. - 23. marca 2020 v Bratislave.

       

      Blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

      Adriana Czakóová

     • Výsledky simulovaných študentských volieb 2020

     • V dňoch 4. a 5. februára prebiehali na našom gymnáziu simulované študentské voľby, ktoré ukázali, ako by volili naši žiaci strany do NR SR. Účelom bola nie propagácia politických strán, ale podnietenie kritického myslenia u žiakov na našom gymnáziu.

       

      Zo 485 oprávnených voličov odovzdalo svoj hlas 308 žiakov, z ktorých 8 bolo neplatných. Voľby v celoslovenských voľbách vyhrala strana PS/SPOLU (21,7%), rovnako ako v našej škole so 46,67%. Ďalej by sa u nás do parlamentu dostali strany OĽANO (20,67%), ZA LUDÍ (7%) a ĽSNS (5,33%). Úspešnosť ostatných politických strán si môžete prezrieť na grafe (údaje sú zobrazené v počte hlasov).

       

      Celoslovenské výsledky dostupné na https://www.studentskevolby.sk/vysledky/


      Za ŽŠR ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili.

     • Simulované študentské voľby 2020

     • V dňoch 4. a 5. februára (utorok a streda) sa budú konať u nás na škole Simulované študentské voľby do NRSR 2020. Volebná miestnosť bude otvorená od 7:50 do 13:45 vždy cez prestávky a bude sa nachádzať v Spoločenskej miestnosti. Žiaci, ktorí by sa chceli volieb zúčastniť, musia najneskôr v deň konania volieb dovŕšiť 15 rokov. Prosíme, nech si žiaci so sebou prinesú ISIC alebo občiansky preukaz. 

      Žiacka študentská rada

     • Testovanie 9

     • V minulom školskom roku 2018/2019 dosiahla naša škola výborné výsledky Monitoru pre 9. ročník ZŠ (kvartu gymnázií) T9. V rámci Slovenskej republiky sme sa umiestnili na 4. mieste so slovenským jazykom a na 10. mieste s matematikou. V Trnavskom kraji sme v oboch predmetoch obsadili 1. miesto!

      Veríme, že vďaka našim študentom tento úspech zopakujeme aj v tomto školskom roku.

     • Olympiáda v nemeckom jazyku - Okresné kolo


     • Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku sa uskutočnilo 16. januára 2020 v Kalokagatii – CVČ v Trnave.

      S. VADOVIČ z triedy oktáva A sa umiestnil na 1. mieste v kategórii 2B a bude našu školu reprezentovať v krajskom kole dňa 11. 02. 2020.

      M. V. JANČOVIČ z triedy tercia A sa umiestnil na 2. mieste v kategórii 1B a bude našu školu reprezentovať v krajskom kole dňa 11. 02. 2020.

      P. CHRENKOVÁ z triedy príma A obsadila 2. miesto v kategórii 1A.

      E. BOBOŇKOVÁ z triedy sekunda A obsadila 3. miesto v kategórii 1A.

      Všetkým blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov.

      Adriana Czakóová

     • Olympiáda v anglickom jazyku - Okresné kolo

     • Dňa 15. januára sa konalo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku, na ktorom nás naši žiaci úspešne reprezentovali.

      J. Béreš (Kvarta A): 1. miesto - kategória 1B
      O. Molnár (Septima A): 1. miesto - kategória 2B
      A. J. Eaton (4.DA): 1. miesto - kategória 2C2

      Všetci postupujú do krajského kola.

      Blahoželáme!


      Anita Dúbravská 

     • Olympiáda z anglického jazyka - Okresné kolo

     • Gratulujeme nášmu študentovi, J. Bérešovi, ktorý na okresnom kole Olympiády z anglického jazyka získal v kategórii 1B 1. miesto!

      Slávka Sobotová

     • Geografická olympiáda 2019/2020 - Školské kolo

     • Víťazi a postupujúci do okresného kola:

       

      Príma

      1. Lukačovič M. /78,5 b./
      2. Mach M. /76 b./

      Sekunda

      1. Opeta M. /70 b./
      2. Končal S. /68 b./

      Tercia

      1. Straka Ľ. /83 b./
      2. Bodocká Ch. /82 b./

      Kvarta

      1. Lukačovič J. /88 b./
      2. Hornáková A. /87 b./

       

      Postupujúcim blahoželáme a držíme palce v ďalších kolách!

       

      Andrea Bánová

     • Naše študentky majsterkami okresu v halovom futsale

     • Študentky nášho gymnázia sa stali majsterkami okresu v halovom futsale stredných škôl. Piatok 10. 01. v Mestskej športovej hale porazili silné súperky zo SOŠ OaS a SPŠ Dopravnej. Srdečne gratulujem a ďakujem za pedagogický dozor p. Löfflerovej.

      František Trungel

     • Výsledková listina školského kola biologickej olympiády 2019/2020

     • Kategória A

      1. miesto - M. Haršanyi
      2. miesto - F. Malá
      3. miesto - A. Binka
      4. miesto - M. Hutera
      5. miesto - A. Drobná
      6. miesto - M. Šimlaštík

       

      Kategória B

      1. miesto - E. Stanová
      2. miesto - A. Ferech
      3. miesto - Š. Hornáček

       

      Gratulujeme!

      Sylvia Slobodová

     • Vianočný turnaj vo futbale

     • Dňa 20. 12. 2019 sa uskutočnil na našej škole Vianočný turnaj vo futbale. Študenti prvého až piateho ročníka poskladali štyri tímy, z ktorých najlepšie sa umiestnili naši najstarší študenti v zložení: D. Bango, S. Hetteš, M. Krivošík, K. Klokner, J. Moravčík a M. Vasilko. Víťazom gratulujeme a ostatným ďakujeme za účasť. 

     • Slávnostné odovzdávanie diplomov DELF Scolaire v úrovniach A1, A2, B1, B2

     • Foto: R. Tomík

      V piatok 13.12.2019 sa na pôde Gymnázia Jána Hollého v Trnave stretli dve kultúry – slovenská a francúzska. Po dlhých prípravách v minulom školskom roku a nakoniec po úspešnom absolvovaní skúšok z francúzskeho jazyka pozostávajúcich z písomnej a ústnej časti sa naši žiaci dočkali slávnostného odovzdávania diplomov DELF Scolaire.

      O úspechu žiakov všetkých vekových skupín svedčí aj to, že diplomy získalo 44 žiakov vo všetkých úrovniach  – A1, A2, B1, B2.  Na odovzdávaní  diplomov sa zúčastnili aj francúzski hostia z Francúzskeho inštitútu v Bratislave.  Po príhovore pracovníkov inštitútu odovzdávanie diplomov priamym aktérom spestrili žiaci našej školy krátkym programom. Očarili všetkých krásnym francúzskym šansónom Edith Piaf  v podaní K. Krajčíkovej z 1.B, prezentáciou vlastne maľovaných tričiek (tercia) a na záver prekrásnymi slovenskými koledami.

      Možno povedať, že odovzdávanie diplomov si užili nielen francúzsky hovoriaci študenti, ale aj všetci prítomní. Verím, že záujem o tento jazyk bude z roka na rok rásť.

       

      Šimon Drgoň, 4.B                                                                       

     • Je M. R. Štefánik hrdina?

     • V literárnej súťaži Je M. R. Štefánik hrdina?, ktorú organizoval Spolok rodákov Milana Rastislava Štefánika v Dunajskej Lužnej za pomoci MF SR naša škola dostala pochvalu a A. T. Krupčíková z 2.DA vyhrala 1. cenu. Cieľom súťaže bolo podporiť záujem študentov o význame a odkaze generála Štefánika a jeho vplyve na výchovu mladej generácie.

      Víťazke srdečne blahoželáme!