• Fotogaléria a úspechy

• Sledujte nás aj na:

Facebook: Gymnázium Jána Hollého TrnavaInstagram: gjh_trnava
                                                                      • Oficiálna rozlúčka s maturantami

• Dňa 31. 5. 2023 sme sa oficiálne rozlúčili s našimi maturantmi, teraz už bývalými absolventmi nášho gymnázia. Triedne učiteľky slávnostným aktom odovzdali študentom maturitné vysvedčenia a pani riaditeľka Ing. Marianna Katreniaková odovzdala mimoriadne úspešným študentom pochvaly a odmeny. Slávnostná udalosť bola sprevádzaná kultúrnym programom, odznel príhovor riaditeľky, kde sa spomenuli dôležité a nezabudnuteľné medzníky, ktoré prežili študenti na škole. Absolventom sa prihovorili zástupcovia Rodičovskej rady pri GJH. Naši absolventi sa poďakovali vedeniu, učiteľom, rodičom a vyslovili sa, že na svoju alma mater nezabudnú a odnášajú si pekné spomienky zo školských lavíc, aj voľnočasových aktivít, na ktorých sa zúčastnili.

Budúcim vysokoškolákom želáme veľa šťastia a úspechov na ich ďalšej ceste na vysokých školách i v osobnom živote.

Ďakujeme a nezabudneme!

Tento slávnostný deň na fotografiách zachytila Karolína Nováková (2. C).

V mene kolektívu GJH spracovala Mgr. Dominika Vargová.

• Cambridge certifikáty

• Žiaci končiacich ročníkov dostali aj tento rok možnosť absolvovať anglické jazykové skúšky CAE (Cambridge Advanced English). Novinkou bolo, že sa ich po prvýkrát mohli zúčastniť aj maturanti štvorročného a osemročného štúdia.

Záujem o skúšku bol opäť veľký, zúčastnilo sa jej 40 študentov. Sme veľmi radi, že naši žiaci vnímajú absolvovanie skúšky ako dobrú investíciu do ďalšieho štúdia či pracovného života a naďalej udržiavajú vysokú úroveň úspešnosti, o čom svedčia aj tohtoročné výsledky.

Až 11 študentov dosiahlo v súčte písomnej a ústnej časti viac ako 200 bodov a automaticky im bol udelený certifikát úrovne C2 (najvyšší možný). 26 študentov získalo certifikát úrovne C1 a 3 študenti certifikát úrovne B2.

Z ich úspechu sa veľmi tešíme a dúfame, že v rovnakom nasadení budú pokračovať aj budúcoroční maturanti.

Za predmetovú komisiu anglického jazyka spracovala Mgr. Magdaléna Svíbová.

• KOŽAZ 2023

• V čase ústnych maturít sa naši žiaci tretích ročníkov a Septimy A zúčastnili na Kurze ochrany života a zdravia, kde absolvovali mnoho atraktívnych aktivít. Medzi tieto aktivity nepatrili iba tie, ktoré vyplývajú zo samotného názvu kurzu, ale aj viacero fyzických aktivít, ktoré našich žiakov prinútili vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Po kurze prvej pomoci, splave rieky Hron, spoznávaní fauny a flóry, si na záver naši žiaci zmerali sily s výstupom na Ďumbier, kde preukázali svoju fyzickú, no aj mentálnu vytrvalosť, ktorou disponujú aj mimo školských lavíc. Ďakujeme a veríme, že nás o rok rovnako skvelé zážitky s našimi žiakmi neminú.

Mgr. Ján Kovalčík