• PK prírodovedných predmetov (CHE, BIO, FYZ a ENV)

• Predmetová komisia prírodovedných predmetov zastrešuje predmety zo vzdelávacej oblasti Človek a príroda: BIOLÓGIA, CHÉMIA a FYZIKA.

Predmety BIOLÓGIA a CHÉMIA sa v bilingválnom programe vyučujú v anglickom jazyku.

• BIOLÓGIA

• Vyučovací predmet BIOLÓGIA na gymnáziu nadväzuje na vzdelávanie základnej školy s cieľom rozšíriť a prehĺbiť poznatky, systematicky ich utriediť do komplexných tematických celkov a zároveň zdôrazniť prepojenie medzi jednotlivými biologickými javmi a vzťahmi v prírode.

Súčasťou hodín biológie sú v 2. ročníku 4-ročného a 6. ročníku 8-ročného štúdia aj laboratórne cvičenia v odbornej učebni, kde majú žiaci možnosť uskutočniť rôzne praktické aktivity, úlohy a overiť si tak získané vedomosti z rôznych biologických tém.

U žiakov podporujeme samostatnosť, kreativitu, záujem o overovanie a prehlbovanie si svojich poznatkov aktívnou účasťou na biologickej olympiáde a iných súťažiach so zameraním na biológiu, environmentálnu výchovu a ekológiu.

V rámci voliteľných predmetov ponúkame žiakom tieto predmety:

Seminár a cvičenia z biológie (2-ročný kurz), Vybrané kapitoly z biológie (1-ročný kurz).

Plán našej práce zahŕňa rôzne besedy, prednášky, exkurzie.

V školskom roku 2022/2023 sú členmi PK prírodovedných predmetov za predmet BIOLÓGIA v slovenskom jazyku:
        Mgr. Lucia Gogoláková,
        Mgr. Lukáš Jánošík,
        PaedDr. Bibiána Jurčová,
        Mgr. Milada Peková,
        Mgr. Sylvia Slobodová,
        PaedDr. Zuzana Vašková

• BIOLÓGIA v anglickom jazyku

• AKTIVITY BIOa:

Ekoalarm zaškolenie – online a off-line mentoring žiakov 4. CA (október 2021 – apríl 2022)

Ekodeň (Deň Zeme) – akcia pre Príma A – Kvarta A pripravená žiakmi 4. CA, kde predstavili žiakom rôzne enviro aktivity, súťaže, náučné materiály a kreatívne okienka

Exkurzia Brezovské Karpaty – spolupráca s TTSK a organizáciou BROZ – návšteva chráneného areálu v okolí Dechtíc so seminaristami z BIOa a BIO. 3 a 4. ročník

Exkurzia Dunajské Luhy – návšteva chráneného vtáčieho územia v Rakúsku. Seminaristi BIOa a BIO 3. a 4. ročník

Organizácia online prednášok o ochoreniach diabetes, epilepsia a genetika – spolupráca s pacientmi trpiaci menovanými ochoreniami a Univerzitou Komenského v BA. Trieda 5. CA

Ekoalarmrovesnícke vzdelávanie – školenie žiakov Príma A – Kvarta A žiakmi 4.CA o odpade, recyklovaní a separovaní (školský rok 2021/2022)

Vypracovanie žiadosti o zapojenie do projektu Sadovo (máj 2022)

Jarné upratovanie okolia školy – výber tried (november 2022)

Vedenie environmentálno-turistického krúžku – trieda 4. CA

Organizácia Eko koncertu (spolupráca s TTSK) – Výchovný koncert o vode a odpade pre Príma A – Kvarta A (apríl 2022)

Sadenie ovocných stromčekov (projekt Sadovo) november 2022

Exkurzia Viedeň: Naturhistorishes museum, jún 2022, trieda 3. DA, 3. CA

V školskom roku 2022/2023 sú členmi PK prírodovedných predmetov za predmet BIOLÓGIA v anglickom jazyku:
        Mgr. Natalie Lackovič Križanová: ANJ, EKO, BIO
        Mgr. Karin Zamborská: ANJ, BIO, UMK

• CHÉMIA a CHÉMIA v anglickom jazyku

• Predmet CHÉMIA vo vzdelávacej oblasti Človek a príroda aj svojim experimentálnym charakterom vyučovania umožňuje žiakom hlbšie porozumieť zákonitostiam chemických javov a procesov.

Pre žiakov predposledného a posledného ročníka všetkých programov (teda 4‑ročného, 5‑ročného aj 8‑ročného) ponúkame možnosť zvoliť si dvojročný voliteľný predmet Seminár a cvičenia z chémie alebo jednoročný voliteľný predmet Vybrané kapitoly z chémie a Vybrané kapitoly z biochémie ako prípravu na maturitnú skúšku a pomaturitné vysokoškolské štúdium prírodovedného zamerania.

Naša škola sa pravidelne zúčastňuje Chemickej olympiády a ďalších príležitostných akcií ako Korešpondenčný seminár z chémie, v ktorých niektorí študenti vďaka svojej usilovnosti a nemalej dávke talentu obsadzujú popredné miesta.

Možnosť realizácie pre študentov okrem účasti na olympiáde a súťažiach je zapojenie sa do Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ), resp. práca v záujmových útvaroch podľa aktuálnej každoročnej ponuky.

V rámci rozšírenia poznania organizujeme v súlade s aktuálnymi ponukami aj rôzne besedy, prednášky a semináre.

Naši absolventi sú veľmi úspešní v prijímacích konaniach a následnom štúdiu na VŠ ako medicína, prírodné vedy či farmácia, čo nás napĺňa veľkou radosťou a motiváciou do ďalšej práce.

V školskom roku 2022/2023 sú členmi PK prírodovedných predmetov za predmet CHÉMIA:
        Mgr. Lenka Löfflerová: BIO, CHE (vedúca PK)
        PaedDr. Zuzana Vašková: BIO, CHE
        Mgr. Róbert Knap: ANJ, CHE

• FYZIKA

• V školskom roku 2022/2023 sú členmi PK prírodovedných predmetov za predmet Fyzika:
        Mgr. Jana Ivančíková
        RNDr. Jana Martinkovičová