• PK anglického jazyka (ANJ, ANR, AJK, DAJ, GAJ, AAL, OA-b, OA-c a OA-i)

• Vedúca PK: Mgr. Magdaléna Svíbová : ANJ, SLJ

Členovia: Mgr. Martina Bardiovská : ANJ, ŠPJ
                         Mgr. Michaela Borčáková : ANJ, NEJ, RUJ
                         Mgr. Anita Dúbravská : ANJ, FRJ
                         Mgr. Magdaléna Hrobárová : ANJ, SLJ
                         Mgr. Róbert Knap : ANJ, CHE
                         Mgr. Daniel Kuszi : ANJ, INF
                         Mgr. Katarína Moravúsová : ANJ
                         Mgr. Natalie Lackovič Križanová : ANJ, BIO
                         Mgr. Dominika Pokopec : ANJ, VYU
                         Mgr. Slavka Sobotová : ANJ, OBN
                         Mgr. Michaela Solčányová : ANJ, PED
                         PaedDr. Manuela Sorádová : ANJ, SLJ
                         PaedDr. Katarína Stanová : ANJ, PED
                         Mgr. Ján Strmeň : ANJ, INF
                         Mgr. Karin Zamborská : ANJ, BIO, UMK

Predmety, ktoré predmetová komisia anglického jazyka na škole zastrešuje:

• anglický jazyk
        • konverzácia v anglickom jazyku (jednoročný seminár)
        • príprava na Cambridge certifikát a štátnu skúšku (jednoročný seminár)
        • predmety v anglickom jazyku v bilingválnych triedach (chémia, biológia, informatika, dejepis, občianska náuka, britská a americká literatúra, anglická gramatika, anglický jazyk v komunikácii, reálie anglicky hovoriacich krajín a dramatizácia)

Pri výučbe anglického jazyka vychádzame z katalógu cieľových požiadaviek pre jednotlivé úrovne. V rámci nich majú žiaci rozvíjať svoje jazykové kompetencie, komunikačné zručnosti, budovať slovnú zásobu a zdokonaľovať jazykové vedomosti.

Cieľom predmetu Konverzácia v anglickom jazyku je rozšíriť vedomosti a zručnosti našich žiakov a pripraviť ich na externú a internú časť maturitnej skúšky z úrovne B2.

Žiaci bilingválnych tried majú počas štúdia vyššiu dotáciu hodín anglického jazyka a maturovať budú na úrovni C1. Dĺžka štúdia je päť rokov.

Seminár Príprava na Cambridge certifikát a štátnu skúšku umožňuje žiakom pripraviť sa a neskôr absolvovať skúšky s možnosťou získať medzinárodne uznávaný certifikát. Študenti si môžu vybrať úroveň B2 alebo C1. Žiaci s bilingválnym programom môžu v piatom ročníku vykonať štátnu skúšku z anglického jazyka. Po jej úspešnom absolvovaní získajú vysvedčenie o štátnej skúške s celoživotnou platnosťou. Pri oboch typoch skúšok spolupracujeme s certifikovanou inštitúciou E-ku inštitút v Nitre.

Počas štúdia na našej škole majú žiaci možnosť porovnať si svoje vedomosti aj so žiakmi z iných tried či škôl v súťažiach, ktoré každoročne organizujeme alebo sa aktívne zapájame. Či už je to obľúbená olympiáda v anglickom jazyku alebo recitačná súťaž Shakespearov pamätník či rôzne jazykové kvízy.

Pre žiakov pravidelne pripravujeme aj zaujímavé besedy (napr. v spolupráci s americkou ambasádou), návštevy divadelných predstavení v anglickom jazyku (najmä pre mladších žiakov), zahraničné poznávacie exkurzie do Londýna alebo južného Anglicka a mnohé ďalšie.