• Novinky

      • Olympiáda v španielskom jazyku - Krajské kolo

      • Dňa 10. februára 2020 sa na našom Gymnáziu uskutočnilo Krajské kolo Olympiády v španielskom jazyku.

       Našu školu na súťaži reprezentovalo 6 žiakov. N. Strašiftáková, O. Gajdošíková, N. Hanečáková a T. Beluská získavali cenné skúsenosti. Z. Škodová a T. Bartošovičová vyhrali 1.miesto vo svojich kategóriách a postúpili do celoslovenského kola.

       Gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

       Mgr. Klimovská Monika

      • Vítame vás v Chill-out zóne GJH!

      • Tak sa nám podarilo po dlhých týždňoch ukončiť prácu na nových priestoroch GJH. Sme radi, že si môžete v novej zóne oddýchnuť, prečkať voľnú hodinu, či dlhú prestávku alebo sa len tak stretnúť a porozprávať sa s kamarátmi.

       Prosíme vás však o dodržiavanie všetkých pravidiel využívania zóny, hlavne o udržiavanie čistoty a nepremiestňovanie paliet. Zóna je nastavená tak, aby jej údržba bola čo najjednoduchšia aj pre pani upratovačku. Navyše by sme boli radi, keby tak ako vám, slúžila mnohým ďalším aj po vás.

       Veľké poďakovanie patrí Rade rodičov pri GJH, ktorá zónu z veľkej časti financovala, pánu školníkovi, ktorý nám pomáhal s vŕtaním, ako i pani hospodárke, ktorá nám venovala víkendy a pomáhala upratovať a čistiť farbami znečistený priestor. Najmä však ďakujeme našim žiakom, ktorí pridali ruku k dielu a neľutovali popoludnia a víkendy strávené pri práci na zóne. Toto sú oni:

       T. Grbálik, M. Vasiľko, S. Pavlovič /Oktáva A/, Ch. Kumorová a A. Hrivnáková /Kvinta A/, N. Ilenčíková, P. Oravcová, K. Rojkovičová, I. Gážiová, G. Vajsábel, L. Mihál, P. Schultzová, L. Brestovanská /2.A/, K. Izakovič, V. Krištof, M. Krajčovič, O. Poláková a K. Pichlerová /Septima A/.

       Poradie, v ktorom sme ďakovali, môžete ľubovoľne zameniť, bez nikoho z menovaných by naša zóna vzniknúť nemohla.

       Andrea Bánová

      • ❤️ Valentín ako ešte nikdy❤️

      • Piatok 14. februára pred prázdninami si mohol zbehnúť k bufetu každý, kto si okrem šmaku chcel vybaviť aj valentínsku fotku. Neodolala ani naša pani riaditeľka.

       Robíme, čo sa dá, aby život na našej škole bol lepším - preto Lepšie GJH

      • Študentský ples GJH - "On the red carpet"

      • Prípravy plesu sa začali už v októbri. Počas nasledujúcich troch mesiacov pracovala organizačná dvojica – Lucia Čapkovičová (2.B) a Petra Tomašovičová (5.E) na vytvorení nezabudnuteľného večera. Minuloročnú úspešnosť plesu potvrdil aj fakt, že lístky sa na ten tohtoročný vypredali v priebehu jedného dňa. Hostí večerom sprevádzal DJ Pepo. Za nádherné fotky ďakujeme Jakubovi Benkovi a Tomášovi Grbálikovi. O program sa postarali šikovné žiačky nášho gymnázia z tanečnej skupiny Street Beats Crew a na klavíri nám zahral Viliam Krištof. Súčasťou večera bolo aj vyhlásenie Oscara plesu, a to v troch kategóriách: TOP CHLAPEC – Samuel Mokošák, TOP DIEVČA – Zuzana Peková a v kategórii ABSOLÚTNY VÍŤAZ vyhrala Lucia Čapkovičová. Víťazom ešte raz gratulujeme! Po polnoci sa plesajúci tešili aj tombole. Tento rok sa dievčatám podarilo získať viac ako 50 vecných cien. Za tento nádherný večer im ďakujeme a do prípravy ďalšieho plesu im prajeme veľa entuziazmu a pevných nervov!

      • Olympiáda v nemeckom jazyku - Krajské kolo

      • Krajské kolo olympiády sa uskutočnilo 11. februára 2020 na Strednej športovej škole J. Herdu v Trnave. Našu školu úspešne reprezentovali:

       M. V. Jančovič: 2. miesto v kategórii 1B
       S. Vadovič: 2. miesto v kategórii 2B
       S. Pavlovič: 1. miesto v kategórii 2C

        

       S. Pavlovič postúpil do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať 22. - 23. marca 2020 v Bratislave.

        

       Blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

       Adriana Czakóová

      • Výsledky simulovaných študentských volieb 2020

      • V dňoch 4. a 5. februára prebiehali na našom gymnáziu simulované študentské voľby, ktoré ukázali, ako by volili naši žiaci strany do NR SR. Účelom bola nie propagácia politických strán, ale podnietenie kritického myslenia u žiakov na našom gymnáziu.

        

       Zo 485 oprávnených voličov odovzdalo svoj hlas 308 žiakov, z ktorých 8 bolo neplatných. Voľby v celoslovenských voľbách vyhrala strana PS/SPOLU (21,7%), rovnako ako v našej škole so 46,67%. Ďalej by sa u nás do parlamentu dostali strany OĽANO (20,67%), ZA LUDÍ (7%) a ĽSNS (5,33%). Úspešnosť ostatných politických strán si môžete prezrieť na grafe (údaje sú zobrazené v počte hlasov).

        

       Celoslovenské výsledky dostupné na https://www.studentskevolby.sk/vysledky/


       Za ŽŠR ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili.

      • Simulované študentské voľby 2020

      • V dňoch 4. a 5. februára (utorok a streda) sa budú konať u nás na škole Simulované študentské voľby do NRSR 2020. Volebná miestnosť bude otvorená od 7:50 do 13:45 vždy cez prestávky a bude sa nachádzať v Spoločenskej miestnosti. Žiaci, ktorí by sa chceli volieb zúčastniť, musia najneskôr v deň konania volieb dovŕšiť 15 rokov. Prosíme, nech si žiaci so sebou prinesú ISIC alebo občiansky preukaz. 

       Žiacka študentská rada