• Čo Gymnázium Jána Hollého ponúka?

• Predovšetkým poskytuje kvalitné vzdelávanie kvalifikovanými pedagógmi rešpektujúc vzájomnú úctu vo vzťahu učiteľ - žiak vo všetkých vzdelávacích oblastiach ako sú: jazyky (materinský a cudzie), matematika a informatika, prírodovedné predmety (fyzika, chémia, biológia), spoločenské predmety (dejepis, občianska náuka, geografia), výchovy (k umeniu, k hodnotám, telesná).

Je našou snahou mať dostatok IKT a aplikácií pri výuke, využívať inovatívne metódy pri vyučovaní, sledovať aktuálne trendy, novinky a poskytovať ich žiakom prostredníctvom besied, prednášok, ich aktívnym zapojením do súťaží aj na medzinárodnej úrovni, olympiád.

Svoj talent či prednosti môžu naši študenti uplatniť účasťou na olympiádach (predmety - jazykové, prírodovedné, matematika), pytagoriáde, súťažiach v programovaní (Zenit), literárnych súťažiach (Literárna Senica Ladislava Novomestského a Je M. R. Štefánik hrdina?), súťaže Mladý digitálny Európan a rovnako úspešne reprezentujú školu v rôznych športoch (halovom futsale, stolnom tenise, futbale, šachu či športovej streľbe).

Študenti majú na výber z viacerých cudzích jazykov - anglický (zatiaľ sa vyučuje ako prvý cudzí jazyk), nemecký, francúzsky, španielsky jazyk (ako druhý   cudzí jazyk) a latinčina (voliteľný predmet pre budúcich medikov, filozofov a i.). Francúzštinári majú možnosť získať diplom DELF Scolaire vo viacerých úrovniach. Maturanti majú možnosť sa v škole pripraviť a získať Štátnu jazykovú skúšku v ANJ, úroveň C1, alebo certifikát CAE v spolupráci s jazykovým inštitútom E-KU v Nitre.

Odborné učebne sú vybavené dataprojektormi, príp. interaktívnymi tabuľami. V škole je 5 počítačových učební, chemické laboratórium, učebňa fyziky, biológie a geografie, dejepisu, jazykové učebne, veľká telocvičňa, telocvična pre aerobic, stolný tenis, posilňovňa. Od školského roka 2023/24 máme obnovený vonkajší športový areál, ktorý je otvorený aj pre verejnosť.

V 3. a 4. ročníku, resp. Septime a Oktáve osemročného gymnázia a 4. a 5. ročníku bilingválneho gymnázia, majú študenti možnosť vybrať si voliteľné predmety so zameraním na požiadavky prijímacích skúšok na vysoké školy ako napr. semináre z prírodovedných predmetov, spoločensko-vedný seminár, seminár z matematiky, dejepisu, praktické cvičenia z fyziky, konverzácie v anglickom, nemeckom, francúzskom a španielskom jazyku, programovanie, tvorba web stránok, a iné. Škola poskytuje vzdelávanie na rozvoj finančnej gramotnosti a podnikavosti svojich študentov.

Naše gymnázium sa zapája do benefičných projektov Zóna bez peňazí, Chobotničky pre predčasne narodené deti, Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?, Kúsok tepla a študenti predajom vianočného pečiva zbierajú peniaze pre rôzne charitatívne alebo dobročinné organizácie.

Škola využíva elektronickú triednu knihu a elektronický dochádzkový systém vďaka ISIC kartám. Rodičia tak majú prehľad o výsledkoch, príchodoch a odchodoch (bezpečnosť) svojho dieťaťa. Portál Edupage tiež umožňuje jeden z možných spôsob kontaktu medzi rodičom a triednym učiteľom.

V škole aktívne pôsobí Školský parlament, ktorý sa podieľa na rozvoji školy a pozitívnej klíme v nej. Vydáva sa školský časopis Starý blesk. Študenti majú možnosť objavovať svet vďaka školským exkurziám do rôznych kútov sveta (Grécko, Španielsko, Taliansko, Veľká Británia). Na škole sa organizujú študentské projekty ako Euroweek, Akadémia veľkých diel, DofE, RootsandShoots, Zelená škola a iné environmentálne programy. V škole pracujú viaceré krúžky - kreatívny, debatný, tanečný, športové, mladých žurnalistov a i. Organizujú sa lyžiarske výcviky, kurz na ochranu života a zdravia a účelové cvičenia. Žiaci sa zúčastňujú besied, prednášok (Smrekove dni, Týždeň vedy a techniky, Astronyx a i.). Spolupracujeme s partnerskými školami v Rokycanoch a Sangerhausene a učitelia sa zúčastňujú medzinárodných projektov pre školské vzdelávanie v programe ERASMUS+.