• Deň otvorených dverí 2019

     • Rozhoduješ sa, ktorá stredná škola je pre Teba najvhodnejšia? Premýšľaš nad bilingválnym štúdiom? Alebo si na základnej škole a chcel by si byť študentom osemročného gymnázia? Príď sa pozrieť na naše gymnázium už 16. 12. 2019. Pozvaní sú aj Tvoji rodičia. 

      Čo tu na teba čaká? 

      8:30 začína v spoločenskej miestnosti prezentácia školy. Následne ťa po škole prevedú naši študenti, aby ti ukázali, ako sa u nás učí, spolu nazriete do tried, odborných učební i telocvične. V chemickom laboratóriu sa budú robiť efektné pokusy (p. p. Knap), na hodine bilingválnej biológie si budete môcť vyskúšať CLIL aktivity (4. vyučovacia hodina s p. p. Lackovič Križanovou), pripravené sú výtvarné dielne (p. p. Ďurišová) a takisto máme nachystaný vianočný program (1., 4. a 5.  vyučovacia hodina s p. p. Sorádovou). Prehliadka školy končí 13:30.

      Tešíme sa na VÁS!

     • Mimoriadne výsledky našej študentky

     • Naša študentka Z. Peková získala župné ocenenie za viaceré športové úspechy, medzi ktoré patria:

      • rezprezentácia SR v stolnom tenise v kategórii juniorky,
      • viacnásobná medailistka na Majstrovstvách SR v stolnom tenise,
      • 2. miesto: Medzinárodný turnaj 2019 ITTF Junior Circuit, Slovak Junior Open,
      • 1. miesto: extraliga ženy (členka družstva Viktória Trnava),
      • 1. miesto: Medzinárodný satelitný turnaj v Hluku,
      • 1. miesto: Školské majstrovstvá Slovenska (členka družstva).

      K úspechom jej srdečne blahoželáme!

     • Sv. Mikuláš prišiel aj na naše Gymnázium

     • Mimoriadne úspechy v literárnej tvorbe - Literárna Senica Ladislava Novomestského 2019 - Celoštátne kolo

     • Vyhodnotenie XXXIII. ročníka celoslovenského kola v autorskej súťaži Literárna Senica Ladislava Novomestského 2019 sa uskutočnilo pre našich študentov mimoriadne úspešne.


      V I. kategórii próza získal 1. miesto J. Lukačovič z kvarty.


      V poézii špeciálnu Cenu Literárneho informačného centra získala A. Šinková zo sexty.


      Víťazom srdečne blahoželáme.

      Dominika Vargová

     • Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku 26. 11. 2019

     • Tento školský rok máme 30. ročník Olympiády v nemeckom jazyku, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. V tejto súťaži žiaci preukážu svoje rečové zručnosti a jazykové schopnosti, skladá sa z písomnej a ústnej časti. Ústnu časť absolvovali iba tí súťažiaci, ktorí v písomnej časti získali min. 50%, teda min. 25 bodov.

      Do školského kola sa zapojilo 37 žiakov. Do ústnej časti sa dostalo 19 žiakov, s nasledovnými výsledkami:

      Kategória 1A:

      1.miesto: Boboňková E.*, sekunda A, 60 bodov
      2.miesto: Chrenková P.*, príma A, 52 bodov

      Kategória 1B:

      1.miesto: Jančovič M. V.*, tercia A, 93 bodov
      3.miesto: Zelinková L., tercia A, 67 bodov
      3.miesto: Štubňová S., kvarta A, 57 bodov
      3.miesto: Juhásová A., kvarta A, 54 bodov

      Kategória 2A:

      1.miesto: Velická L.*, sexta A, 75 bodov
      2.miesto: Danišová P., sexta A, 73 bodov
      3.miesto: Ilenčíková N., 2. A, 58 bodov
      3.miesto: Kramárová J., 2. CA, 53 bodov
      3.miesto: Hornáčková T., 2.CA, 52 bodov
      3.miesto: Pölzmann T., 2.A, 46 bodov

      Kategória 2B:

      1.miesto: Vadovič S.*, oktáva A, 100 bodov
      2.miesto: Filák R.*, oktáva A, 83 bodov
      3.miesto: Mítická V., 4. CA, 79 bodov
      3.miesto: Holovičová M., 4. CA, 70 bodov
      3.miesto: Haršányi A., 4.A, 61 bodov
      3.miesto: Bango D., 4 .CA, 61 bodov

      Kategória 2C:

      1.miesto: Pavlovič S., oktáva A, 98 bodov

      Blahoželáme a v okresnom kole (16. januára 2020) prajeme veľa ďalších úspechov. Súťažiaci označení * budú našu školu reprezentovať v okresnom kole. Žiak Pavlovič S. postupuje priamo do krajského kola.

      Czakóová Adriana, vyučujúca NEJ

     • Na návšteve u bábätiek

     • Projekt Chobotničky pre predčasne narodené detičky na našej škole pozná už asi každý, mnoho šikovných, milých a trpezlivých dievčat a chlapcov je v ňom zapojených. Pri poslednom odovzdávaní chobotničiek na novorodeneckom oddelení v Trnavskej fakultnej nemocnici v júni 2019 nás sestričky poprosili o uháčkovanie mikulášskych čiapočiek a papučiek pre detičky v inkubátoroch. Túto výzvu sme prijali a 29. 11. 2019 sme na novorodenecké oddelenie priniesli výsledok niekoľkomesačnej práce - 22 háčkovaných čiapočiek a papučiek, a aby detičky nezostali bez hračiek, tak aj 33 krásnych chobotničiek... Na oddelení nás prijala pani doktorka MUDr. Paťka Pavlíková, inak absolventka GJH, ktorá nám s radosťou a láskou ukázala celé oddelenie, vysvetlila, ako a prečo sa o detičky starajú, ako postupujú pri jednotlivých chorobách a hlavne, akú veľkú radosť majú, keď môžu bábätká prepustiť k maminám na oddelenie.

      Sestričky na oddelení boli z háčkovaných darčekov nadšené a obrovskú radosť sme spravili aj mamičkám. A pri ich vytváraní sme zažili aj kopec zábavy a pohody. 18. 10. 2019 v známych priestoroch učebne etickej výchovy sme sa opäť stretli, pokecali, pustili dobrú hudbu a háčkovali a háčkovali a háčkovali... lebo sme mali z čoho a pre koho... A opäť sme privítali vzácneho hosťa – p. p. Lieskovskú, ktorá sa k nám vždy rada vracia! A, samozrejme, že bola opäť aj pizza!

      Veľmi pekne ďakujeme Rade rodičov pri GJH, ktorá nás podporuje a kupuje materiál a tiež vašim maminám a babkám, ktoré pomáhajú zdokonaľovať vaše háčkovacie umenie. A samozrejme pozývame nových členov do kreatívneho krúžku, lebo veľká kopa pýta viac. Ak sa chcete pozrieť, niečo nové sa naučiť a urobiť radosť nielen sebe, ste tými pravými pre našu otvorenú partiu! A aj keď málom, prispejete k veľkej veci.

      To, čo spolu robíme, robíme zo srdca a aj tieto malé veci nás robia veľkými!     

      RNDr. Andrea Bánová

     • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

     • Projekt, v rámci ktorého ľudia napĺňajú krabice od topánok darčekmi pre seniorov z domovov dôchodcov. Krabicu s darčekmi zabalia do vianočného baliaceho papiera a označia, či je balíček určený pre babičku alebo deduška. Vianoce pre seniorov v domoch dôchodcov tak môžu byť o čosi štedrejšie. Pod vianočným stromčekom si nájdu darčeky aj tí seniori, pre ktorých sa stali obyvatelia domova dôchodcov jedinou rodinou...

      Darovať lásku v krabici od topánok sme sa tento rok rozhodli aj my. S iniciatívou prišli učitelia našej školy, žiaci poprinášali darčeky pre seniorov, krásne zabalili a popridávali milé pozdravy od našich najmladších, pripravených v rámci hodiny etiky. Pôvodný plán bol vytvoriť päť krabíc pre radosť. Vďaka vám a vašim rodičom sme ich však vytvorili až pätnásť!

      Seniori v domovoch dôchodcov si nachádzajú pod stromčekom malé drobnosti od mesta či sponzorov, tí šťastnejší idú na Vianoce k svojej rodine. Mnohí už ale nikoho nemajú, alebo o nich nie je záujem... Aj vďaka našej škole si tak niekoľko dôchodcov, z ktorých nikto darček pod stromčekom nečaká,  nájde balíček plný radosti a lásky!

      Ďakujeme žiakom Kvinty A, Sexty A, 1.B, Sekundy a 1.DA za prinesenie darčekov, vytvorenie vianočných pozdravov, balenie a odnos krabíc na zberné miesto.

      Za všetkých Andrea Bánová

     • Svet médií 2019

     • Organizačné pokyny

      Dňa 29. novembra 2019 sa žiaci štvorročného štúdia, bilingválneho štúdia a vyšších ročníkov osemročného štúdia zúčastnia vzdelávacej prednášky v rámci projektu Svet médií.

      29. november. 2019___nahradny_rozvrh_pre_nizsie_rocniky_osemrocneho_studia.pdf

      Svet_medii_-_pokyny_k_organizacii_podujatia.pdf

                                                                                                                            Ing. Marianna Katreniaková

                                                                                                                                      riaditeľka školy


     • Ako sme oslávili náš deň

     • Neexistuje snáď lepší spôsob, ako osláviť Deň študentstva, ako na jeden deň zabudnúť, že sme študentmi a namiesto toho zažiť nevšedné dopoludnie plné pútavých prednášok a workshopov. A presne to sa nám tento rok podarilo.

      18. november 2019 sa do dejín našej školy už navždy zapíše ako ten vysnený pondelok, kedy sme sa neučili. Teda, nie až tak doslova. Síce bez kníh a zošitov, no aj tak sme si domov odniesli plno obohacujúcich informácií, sviežich poznatkov a v neposlednom rade neobyčajných zážitkov.  A to všetko vďaka rôznym besedám, ktoré sa konali za múrmi nášho gymnázia. Študenti mali možnosť dozvedieť sa viac o zoológii prostredníctvom zaujímavej prednášky pána Prokopa. Tento workshop zaiste potešil každého milovníka prírody, ktorých na našom gymnáziu rozhodne nie je málo. Taktiež sme si mohli vypočuť čo-to o skautingu vďaka Š. Kúdelovi zo IV.A, ktorý aj veľmi ochotne odpovedal na všetky naše otázky týkajúce sa tejto, pre niektorých pozoruhodnej, záľuby. Ďalšou, nemenej zaujímavou „zastávkou“ na našej ceste naprieč GJH bola výroba mydla v podaní žiačky IV.A F. Malej. Pani Šinková svojou prednáškou o numerológii určite zaujala nejedného študenta našej školy. Predsa len, myšlienka, že sme všetci ovplyvňovaní matematikou, je naozaj zaujímavá. Ba čo viac, že dokonca aj tá hrozná „0“ nie je až tak nepodstatná, ako si väčšina môže myslieť, opak je pravdou – tí, ktorí sa narodili s nulou vo svojom roku sú tu preto, aby spájali generácie medzi sebou. Ide o akúsi nápomocnú úlohu podobne ako u záchranárskeho psíka, ktorý nás prišiel navštíviť so S. Kloknerovou zo IV.A. Ich spoločná prednáška bezpochybne priniesla nám všetkým nové poznatky do života, či už sa jedná o rôzne bonusové znalosti alebo životné múdra, ktoré nám pomôžu nájsť náš zmysel.

      A preto dúfame, že podobne zaujímavé prednášky budú do programu zaradené aj nabudúce. Medzitým počúvnime, čo nám radí naše životné číslo a poďme rovnako ako S. Kloknerová pomáhať ostatným či prejaviť svoj talent, aby sme aj my všetci mali čo najviac zážitkov, s ktorými by sme sa  mohli nabudúce podeliť.

       

      A. Sobotovičová, A. Šinková zo Sexty A

     • Smrekove dni 2019

     • Príjemné stretnutie a beseda so spisovateľmi v rámci Smrekovho festivalu a spolupráce s Knižnicou Juraja Fándlyho v Trnave.

     • Kúsok tepla

     • V dňoch od 25. 11. do 29. 11. 2019 sa na našej škole uskutoční zbierka zimnej obuvi a ponožiek v rámci celotrnavského dobrovoľníckeho projektu s názvom Kúsok tepla. Zapojiť sa môžete prinesením zimnej obuvi alebo ponožiek v dobrom stave do vestibulu našej školy do pripravených krabíc. Vopred vám všetkým ďakujeme aj v mene núdznych ľudí, ktorým takýmto spôsobom veľmi konkrétne pomôžete.

     • Oznam riaditeľky školy

     • 19. 11. 2019

      Ďakujem všetkým pedagogickým, nepedagogickým zamestnancom a študentom, ktorí sa aktívne podieľali na príprave, organizácii a kultúrnom programe osláv 100.-tého výročia GJH.

       

      Od zajtra 20. 11. 2019 je zmena rozvrhu! Prosím, pozrite si zmeny!

                                                                                                                                   

       

       

    • Zóna bez peňazí 2019
     • Zóna bez peňazí 2019

     • Tak a máme to šťastne a úspešne za sebou! Narobení, unavení, spotení, nabehaní, ale spokojní, s pocitom dobre vykonanej práce a s pocitom, že aj my sme urobili kus práce pre zníženie odpadu a záchranu našej planéty!

      Zona_bez_penazi_2019.pdf

       

    • Brusel
     • Brusel

     • Ako sme vás pred časom informovali, v júni 2019 sa v Košiciach konalo celoslovenské kolo súťaže Mladý digitálny Európan, na ktorom reprezentovali našu školu piati súťažiaci:

      Matej Vadovič,  Marek Vasiľko, Ján Cipár, Simon Pavlovič a Christian Izakovič

      Brusel_22.10.-24.10.2019_.pdf

    • Chobotničky
     • Chobotničky

     • 18.októbra 2019 sme sa opäť stretli s dievčatami našej školy na kreatívnej noci /a popoludní/ a slávnostne sme medzi nami privítali aj dvoch chlapcov:

      Šimona Hornáčka z 1.B a Lukáša Košinu z 2.B!

      Popoludnie aj veľkú časť noci sme strávili háčkovaním chobotničiek a čiapočiek pre predčasne narodené bábätká. Medzi „starými“ harcovníčkami sa ale našlo veľa nových tvárí, ktoré tento projekt zaujal. Chobotničky pre srdiečkové detičky  aktívne podporujeme aj vďaka vedeniu školy, Rade rodičov pri GJH a hospodárskej správe.

      Chobotnicky_GJH_18.10.2019.pdf